banner461

15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması İçin Başvurular Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker, polis ve sivillere hitaben yazılmak üzere "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" yarışması düzenlendi. 

banner15
15 Temmuz Şehitlerine Mektup Yarışması İçin Başvurular Başladı
22 Ekim 2016 Cumartesi 22:07

banner517
banner134
Gençlik ve Spor Bakanlığınca, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker, polis ve sivillere hitaben yazılmak üzere "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" adlı yarışma için başvurular devam ediyor.

Bu yarışma ile Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tek vatan, tek devlet,tek bayrak, tekmillet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun yerleşmesini sağlamak ve dilimİzi doğruve etkin bir şekilde kullanmaya teşvik etmek amaçlanıyor.

Yarışma I4-17 yaş, 1 8-21 yaş ve 22-29 yaş olmak üzere 3 kategoride yapılacak.

Yarışma sonucunda dereceye giren ilk üç kişiye:
1.Ultrabook,
2. Dizüstü Bilgisayar
3. Akıllı Telefon ödül olarak verilecek.

Ayrıca dereceye girenler Gençlik Haftası'nda Ankara'ya davet edilecek ve devlet büyüklerinin kabullerinde hazır bulunacaklar.

Gençler aynca Gençlik Haftası programı  kapsamında düzenlenecek tarih ve kültür gezisine götürülecek.

Başvurular 15 Ekim-15 Şubat 2017 tarihleri arasında  http://gsb.gov.tr den yapılacak. 


Yarışmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Çanakkale ve Sarıkamış'ın 100. yılında 100 Bin Mektup" sloganıyla "Gençlerden Ecdada Mektup" isimli bir yarışma düzenlediklerini anımsatarak, gençlerin yarışmaya 500 bini aşan mektupla katıldığını söyledi. 

Bakan Kılıç, bu yıl da "ikinci istiklal mücadelesi" olarak nitelendirilen 15 Temmuz Milli Mücadelesini hafızalarda diri tutmak amacıyla "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" başlığı altında bir yarışma düzenlendiklerini belirtti. 

15 Temmuz gecesi ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemek, milletin egemenliğini elinden almak ve iradesini gasp etmek için kalkışılan hain darbe teşebbüsünün, canını millet için feda, bedenini de siper eden şehitler ve gaziler sayesinde bertaraf edildiğine işaret eden Kılıç, milletin iradesinin FETÖ'nün hain tezgahını darmadağın ettiğini vurguladı. 

Darbe teşebbüsünde gençliğin üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdiğini ve bu ülkenin geleceğini hayatı pahasına müdafaa ettiğini dile getiren Kılıç, "Uğruna ne yapsak az, ne desek eksik olacak kahramanlarımız için düzenlediğimiz bu yarışma, kelimelerden inşa edilmiş bir anıt ve gençliğimizin 15 Temmuz şehitlerine bir saygı duruşu olacaktır. Bu ruha ve bu ruhu şehitlerimizle birlikte var eden gençlere inancım tamdır." değerlendirmesinde bulundu. 

Yarışmaya başvuru koşulları 
Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine adlı yarışmaya, 14-29 yaş arasındaki tüm gençler katılabilecek. 

Gençler, yarışmaya "http://genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr" adresi üzerinden kimlik bilgileri ile 15 Şubat'a kadar mektup yazarak başvuru yapabilecek. 

Yarışma, "14-17", "18-21", "22-29" yaş kategorilerinde düzenlenecek. Dereceye girenlerden birinciye, ultrabook, ikinciye dizüstü bilgisayar ve üçüncüye akıllı telefon verilecek.

Dereceye giren gençler ayrıca Gençlik Haftası'nda Ankara'ya getirilerek temsilci gençlerin programına katılacak. Yazdıkları mektupları devlet büyüklerine verme fırsatı yakalayacak. 

Yarışmanın sonuçları 15 Nisan 2017 tarihinde "www.gsb.gov.tr" adresinden ilan edilecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.