banner461

Borsa Başkanı Salaş, Kayseri'de Yaşanan terör saldırısını kınadı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Erciyes Üniversitesi yakınlarında meydana gelen ve 1. Komando Tugayı askerlerini hedef alan terör saldırısını kınadı.

banner15
Borsa Başkanı Salaş, Kayseri'de Yaşanan terör saldırısını kınadı
17 Aralık 2016 Cumartesi 15:22

banner517
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, ilk belirlemelere göre 13 şehit ve çok sayıda yaralının olduğu saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu menfur saldırıyı lanetliyorum. Yüce Allah bu saldırıyı yapanları Kahhar ismi ile kahretsin. Bu tür saldırılar karşısında Türk Milleti olarak asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ve terör örgütlerinin hain emellerine ulaşmalarına izin vermeyeceğiz" dedi.

Salaş, çarşı iznine çıkan askerlerin ve sivillerin hedef alındığını ifade ederek, "Meydana gelen hain terör eylemi bizleri derinden üzmüştür. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Yüce milletimize başsağlığı diliyorum. Geçen hafta İstanbul'da bugün de Kayseri'de meydana gelen patlamalar, bizleri büyük Türkiye hedefine ulaşmaktan asla alıkoyamayacaktır." diye konuştu.


Hain terör saldırılarının Türk milletinin birlik ve beraberliğini hedeflediğini kaydeden Salaş, "15 Temmuz hain darbe girişiminin yüce Türk milleti tarafından önlenmesinin ardından, bu tür terör saldırıları artmıştır. Anlaşılacağı üzere, içerdeki ve dışarıdaki hain eller kirli emelleri için her türlü saldırıyı gerçekleştirmektedir. 79 milyon Türk insanı teröre asla teslim olmayacaktır. Birlik ve beraberliğini bozmayacaktır. Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntı dolu olan bu günlerde, millet olarak yapmamız gereken; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milli bir seferberlik çağrısına uymak, bir ve diri olmak, büyük Türkiye için koyduğumuz hedeflere kısa sürede ulaşmaktır." ifadelerini kullandı.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, "Terörün karşısında durmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek hepimizin görevidir. İş dünyası olarak, kalkınmanın devam etmesi için aynı azimle çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin tek yürek halinde terörü ve terör örgütlerini yeneceğine olan inancımız tamdır." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.