banner461

Ürün Güvenliği Haftası Etkinlikleri

Ürün Güvenliği Haftası 10-16 Ekim 2016 Tarihlerinde İl Müdürlüğümüz Tarafından Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

banner15
Ürün Güvenliği Haftası Etkinlikleri
01 Kasım 2016 Salı 16:16

banner517
banner134
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen “Ürün Güvenliği Haftasıetkinlikleri bu yıl 10-16 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenmiştir. Ürün Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında ilimizde de Ürün Güvenliği hakkında bilinçlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.
Bu kapsamda; 11 Ekim 2016 tarihinde İlimiz, 75. Yıl İlkokulu, ve Ortaokulu'nda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilere yönelik sunum ve bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Okullarda düzenlenen programlarda; Öğrencilere güvenli ürün nedir, nasıl olmalıdır, ürün alırken nelere ve hangi işaretlere dikkat edilmesi gerekmektedir, satın aldıkları ürünlerin güvenli olup olmadığını hangi kurumların denetlediği gibi konular hakkında sunum ve bilgilendirme yapılmış; öğrencilere broşür, dergi ve çeşitli hediyeler dağıtılmıştır. 13 Ekim 2016 tarihinde ise Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda ilgili paydaşların katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş ve katılımcılara Ürün Güvenliği ve bu konuda Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler verilmiştir.
Ayrıca ilimizde faaliyet gösteren yerel gazetelerde Ürün Güvenliği ile ilgili bilgilendirme açıklamaları yapılmıştır.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.