Nevşehir Güzelyurt Mahallesi’nde açılacak olan Teyfik Kolbaşı Cami yanına hayırsever Fadime ve Niyazi Polat çiftinin yaptırdığı 4-6 yaş Kur’an kursu binasının açılışı için artık gün sayıyor. 

Nevşehir Belediyesi, yapımı tamamlanan Kur'an kursunun çevre düzenlemesi için çalışma başlattı. Çalışmayla birlikte Niyazi ve Fadime Polat Kur'an Kursu daha güvenli ve modern bir görünüme kavuşması planlanıyor.

Muhtar Yüncü'den Başkan Savran'a Özel Teşekkür

Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Halit Yüncü; "Güzelyurt Mahallemiz Şehit Ömer Halisdemir Caddesi Teyfik Kolbaşı Cami Yanı Müftülük Arsasına Hayırseverimiz tarafından yaptırılan Niyazi/Fadime POLAT Kur'an Kursumuzun Cami avlusuyla birlikte çevre ve bahçe düzenlenmesi Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Savran beyin talimatlarıyla başlanmış olup, Belediye Başkan Yardımcılarımız Nafiz Dirikoç, Ersin Erol, Furkan Feralan'a ve tüm emeği geçen personellerine teşekkür eder şükranlarımızı bildiririz.  

Kur'an kursumuz çevre düzenlenmesi biter bitmez hayırseverimizinde hazır bulunacagı Müftülügümüz tarafından açılışı yapılacaktır. Allah hayırsever kardeşlerimize sıhhat ve afiyet lütfeylesin. Bu vesile ile emeği geçen, katkısı olan herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Hayırlarının kabulünü yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Yine aynı şekilde kursumuzun, Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in okunup anlaşılması, ezberlenmesi, hayırlı nesillerin yetiştirilmesi konusunda bereketli ve verimli olmasını da yine Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Kursumuzla ilgili böyle bir haber yaparak bizlere de bilgilendirme fırsatı verdiğiniz için FİB Haber'e de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.