Anadolu İrfan ve Medeniyetinin temel yapı taşlarından Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin Hakk’a yürüyüşünün 752'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek olan etkinliklere ilişkin Nevşehir Valiliğinde toplantı düzenlendi.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımılarıyla Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Hacıbektaş Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek ve protokol üyeleri katıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde Nevşehir Valiliği koordinesinde gerçekleştirilmesi planlanan ulusal ve uluslararası düzeydeki kültürel etkinliklerin görüşüldüğü toplantıda, özellikle her sene düzenlenen Hünkar Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin daha kapsamlı yapılmasına yönelik istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Rektör Aktekin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak aynı anda birden çok etkinliğe ev sahipliği yapacak altyapıya sahip olduklarını belirterek, Nevşehir’deki kurum ve kuruluşların iş birliğinde her türlü ulusal ve uluslararası düzeydeki etkinliğe katkıda bulunmaya hazır olduklarını belirtti.