Halis Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Halis Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk milletinin mücadele ve direniş zaferi olduğunu söyledi.

 Uluer mesajında şunları kaydetti:

 “30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi; Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde zaferle sonuçlanmış ve tarih sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizin tarihe vurduğu damganın adı olan Zafer Bayramı’dır. Bundan 101 yıl önce yedi düvele karşı nasıl ki var olma mücadelesi verdiysek, şimdi de sadece kendi coğrafyamızda değil, Dünya arenasında söz sahibi olduğumuzu yedi düvele göstermiş bulunuyoruz. Tarih, bugüne kadar Türk milletini ‘mücadele, direniş ve zafer’ kavramlarıyla yazmıştır ve hep de yazacaktır. Çünkü zafer, milletimizle özdeşleşmiş bir hakikattir.”

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin tüm şehitlerine, ebediyete irtikal etmiş gazilerimize ve bu vatan için canını feda eden, kanını döken, ter döken tüm ecdadımıza ‘Ruhları şad olsun’ diyor ve Zafer Bayramı'mızı kutluyorum.”