İlahiyatçı ve yazar İhsan Şenocak, ‘Kudüs ve Mesuliyetimiz’ isimli konferansını gerçekleştirmek üzere Nevşehir'e geliyor. İHH tarafından organize edilen konferans, 05 Kasım 2023 tarihinde Pazar günü saat 13.00’de Kapadokya Kültür Ve Sanat Merkezi gerçekleştirilecek.

İHH Nevşehir Başkanı Baki Öncel yaptığı açıklamasında; "Nevşehir’de gerçekleştireceğimiz, İhsan Şenocak Hocamızın konuşmacı olarak katılacağı “Kudüs ve Mesuliyetimiz” konferansına davetlisiniz." dedi.

İhsan Senocak/ Kudüs ve Mesuliyetimiz

Tarih: 05 Kasım Pazar

Saat: 13:00

Yer: Kapadokya Kültür Ve Sanat Merkezi Nevşehir

İhsan Şenocak kimdir?

İhsan Şenocak, 1974 senesinde Samsun’da dünyaya geldi.

İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994 senesinde Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 1999’da, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Okul yıllarında muhalled usulde İslamî ilimler okudu.

2002 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi.

2004 senesinde OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslam Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu.

1997 senesinde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı. 2007 senesinde Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ne müdür olarak atandı.

1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı. 2008’de Tv5’de “köprü” programını hazırlayıp sundu. Müstear isimlerle farklı türlerde çok sayıda yazı kaleme aldı.

Kurucusu olduğu ve kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, nahiv, mantık, kavâid ve makâsıd gibi temel ve yardımcı ilimler okutmakta, ayrıca araştırma merkezindeki hocalarla birlikte aylık ilim, fikir ve hareket dergisi olan Hüküm Dergisi’nin ve İFAM‘ın aylık olarak arapça neşrettiği “ألمجلة الحميدية” dergisini genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

2016 senesinde Ülke TV'de de program yapan Şenocak'ın Mişkat dersleri ve hutbeleri başta olmak üzere birçok sohbeti Akit TV'de yayınlandı.

İhsan Şenocak evli ve 3 çocuk babasıdır.