Halis Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer, Mevlid Kandili münasebeti ile kutlama mesajı yayınladı.

Yüce dinimiz İslam’ı bizlere öğreten, adalet, merhamet ve muhabbet peygamberi Hz. Muhammed (SAV)’ in dünyaya teşrifinin yıl dönümünü idrak ederken, O’nu daha iyi tanımaya ve anlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanları yaşamaktayız.

Ahlakı Kur’an olan, hayatının her anındaki davranış ve tutumu, sözleri ve fiilleri bizim için örnek olan Peygamberimizi örnek almak, sadece onun giyindiği, oturduğu, kalktığı, yürüdüğü, yediği, içtiği şekli taklit etmenin çok ötesindedir. Yüce Rabbimizin bize emrettiği, O yüce Peygamberin hayatında en müthiş şekilde yer alan güvenilirlik, adalet, doğruluk, merhamet, insaf ve vicdan gibi önemli insani haslete sahip olmaktır.

Her Mevlid Kandili, milletimizin her ferdinin yüreğinde var olan Peygamber sevgisini daha da pekiştirmekte, o büyük sevgi ile birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularımız canlı tutulmaktadır. Mevlid Kandili Peygamberimizin yaşayışını ve mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek, insanlığa sunduğu değerleri layıkıyla anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirebilme adına bir fırsattır.

Bu vesile ile milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle, Mevlid Kandilimiz ve Mevlid-i Nebi Haftamızın şehrimize, ülkemize ve gönül dünyamıza huzur, bereket ve selamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm Nevşehirli hemşerilerimin Mevlid kandilini tebrik ediyorum.