Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sn. Arif Çetin, Vali Ali Fidan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Valilik Şeref Defterini imzalayan Orgeneral  Arif Çetin beraberindeki heyet ile birlikte Nevşehir Valisi Ali Fidan ile bir süre görüştü.

Görüşme sonrası Nevşehir Valisi Ali Fidan ve Orgeneral Arif Çetin ilk olarak Uçhisar beldesinde bulunan Jandarma Asayiş Noktasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Göreme Jandarma Karakolunun açılışını yaptı

Daha sonra heyet Göreme beldesinde hizmet verecek olan Göreme Jandarma Karakolunun açılışını yaptı. Açılış sonrası heyet karakolda incelemelerde bulundu.

Vali Fidan ve Orgeneral Çetin; Türkiye’nin ilk mağara jandarma karakolu özelliğini taşıyan ve Kapadokya bölgemizin mimarisine uygun dizayn edildikten sonra hizmet verecek olan Mustafapaşa Jandarma Karakolunda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldıktan sonra jandarma karakol defterini imzaladı.

Vali Ali Fidan ve Orgeneral  Arif Çetin ziyaretlerinde bölgede bulunan vatandaş, esnaf ve turistlerle hasbihal etti.

Program; Nevşehir Valisin. Ali Fidan ve Orgeneral Arif Çetin’in Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezini (JAKEM) ziyaret ederek brifing almasıyla sona erdi.