T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamında bu yıl ilki düzenlenen Kapadokya Balon ve Kültür yolu Festivali'nde çocuklar da birbirinden eğlenceli etkinliklerle festivalin tadını çıkarıyor.

Nevşehir'de miniklerimiz Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivalinde doyasıya eğleniyor.

Festivalde özellikle minik sanatseverler de unutulmadı. Çocuklar için tiyatrodan atölyeye, film gösteriminden sahne şovlarına kadar birçok farklı etkinlik düzenleniyor.

Çocuklarımıza 13 Ağustos'a kadar tiyatro oyunlarından kum, cam boyama, mozaik, Karagöz Hacivat yapımı ile şapka atölyesi gibi birçok farklı alanda etkinlik düzenlenecek. Anneler-babalar, çocuklarınızla birlikte bu güzel etkinliklerimizde buluşalım.

Nevşehir Kültür ve sanat merkezi ile Avanos etkinlik alanı amfi tiyatro önünde etkinlikler gün boyu devam ediyor. Ayrıca Nevşehir TUİK meydanında, Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tırı ile Gezici kütüphaneler kitapseverleri bekliyor.

Tüm Miniklerimizi bekliyoruz...

Tüm etkinliklerimizin bilgilerini https://kapadokya.kulturyolufestivalleri.com  yada FİB Haber.Com adresinden öğrenebilirsiniz.