Meksika'nın Kapadokya Fahri Konsolosluğunun açılışı Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında bulunan Elika Cave Suites Otelde düzenlenen törenle yapıldı.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Meksika Türkiye Büyükelçisi Jose Luiz Martinez y Hernandez ve Fahri Konsolos Yavuz Demir ile birlikte Birleşik Meksika Devletleri Kapadokya Fahri Konsolosluğunun açılış programına katıldı.

Vali Fidan, Meksika Kapadokya Fahri Konsolosluğu açılışının, dostlukların güçlendirmesi ve kültürel alışverişin artırılması için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Nevşehir ile birlikte Kayseri, Niğde ve Aksaray illerinide kapsayan sorumluluk sahası Meksika'nın Kapadokya Fahri konsolosluğuna atanan iş insanı Yavuz Demir bugün düzenlenen tören ile resmen göreve başladı. 

Meksika'nın Kapadokya Fahri Konsolosu Yavuz Demir yaptığı açıklamasında;“Bugün burada bu mutlu günümüzde beni yalnız bırakmayan tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Atanmış olduğumuz bu görevin ilimiz ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.