Nevşehir Kapadokya bölgesinde etrafa gelişi güzel atılan yüzlerce bira tenekesi ve şişesi çevre felaketine yol açıyor.

Kendini bilmez sorumsuz kişiler tarafından Nevşehir'in doğal ve tarihi mekanları yine çöplüğe dönüştürülürken, etrafa saçılan cam parçaları ve şişeler de ayrıca yangın riskini artırıyor.

Kapadokya'da doğa teröristlerince binlerce bira şişesi doğaya atıldı

Tarihi ve doğası ile Dünya'nın eşsiz ve Türkiye'nin cennet köşesi Kapadokya kendini bilmez duyarsız vatandaşların kurbanı olmaya devam ediyor.

Nevşehir'in turistik ilçe ve beldelerinde çevreye gelişi güzel atılan ve bırakılan çöpler çevreye duyarlı vatandaşları öfkelendirecek türden. Etrafta alkollü içki şişelerinin yanı sıra birçok naylon poşet, plastik ve tuvalet kağıdı atıkları da bulunuyor.

Nevşehir'in tüm ilçe ve beldelerinde Yerel yönetimler ne kadar tedbir de alsalar bu şahsiyetsizlerin önünü almakta zorlanıyorlar.

Saygısızlık terbiyesizlik:  "İnsan Olarak Nasibimizi Hala Alamadık"

Vadi yürüyüşü esnasında karşılaştığı manzara karşısında büyük şok yaşayan bir vatandaşımız, yaşanan bu çirkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşırken hem şaşkınlığını gizleyemedi hemde çok öfkelendi.

WhatsApp İhbar Hattına gönderdiği fotoğrafları FİB Haber Merkezi ile paylaşan vatandaşımız; "Burası peribacalarıyla kaplı Kapadokya'mızdan yani 1. Derece doğal sit alanı. Burası öyle ulaşımı kolay olan bir yer değil. Bunları buraya döken arkadaş ne akla hizmet bunları buraya döktün amacın neydi ? diye tepkisini dile getirdi.

Kapadokya'da doğa teröristleri yine iş başında... 

Kayalıkların yakınlarında mangal yakılıp yenilip içilmesinin ardından doğaya gelişi güzel bırakılan çöpler kirliliğe neden olurken, çok sayıda çöpler canlıların yaşamına da kastediyor.

Peribacaları, kaya oyma mezalıklar, şapeller ve tarihi kiliseler "Doğa teröristlerinin" umrunda bile değil...

Bölgedeki çevre kirliliği, "bu kadar duyarsızlık da olmaz" dedirtiyor.

Bu medeniyet görmemiş sözde insancıkların tespit edilerek ağır cezalar verilmesi ise en büyük dileğimiz. 

Nevşehir Kapadokya bölgesinde alkol tüketen kendini bilmez zevatlar, yedikleri ve içtiklerini bölgede bırakarak ortaya bu iğrenç görüntüyü bırakarak ortadan kayboldular.

"Doğa teröristlerinin" Kapadokya'da ki bilançosu: binlerce izmarit, binlerce şişe, yüzlerce teneke, naylon ve cips paketi ile çöplüğe dönüştürdüğü işte o görüntüler...

Foto:Hasan Temur