AK Parti Teşkilat Başkanlığınca düzenlenen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" kapsamında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Orhan Kekeç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, MHP İl Başkanı Adnan Doğu, il ve ilçe teşkilatı, sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Crowne Plaza otelde basın toplantısı düzenlendi.

Nevşehir'de düzenlenen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kentte bulunmaktan ve vatandaşlara bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kapadokya'da 500'ün üzerinde kaçak yapı yıkıldı

Burada bir konuşma yapan Bakan Ersoy, Kapadokya'da 500'ün üzerinde tarihi ve kültürel dokuya zarar veren yapıyı yıktık. Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından 3 bin 700 den fazla konut karar bağlandı ve bağlanmaya da devam ediyor.

Kapadokya sadece Türkiye'nin değil dünyanın da cazibe noktalarından biri çok değerli bir varlığın üzerindeyiz önemli olan bu değerlerimizi hakettiği şekilde korumak yaşatmak ve tanıtarak markalaşmasını sağlamak.

Kapadokya Balon Festivali ve Kültür Yolu Festivaline bugüne kadar 750 bin civarında yerli ve yabancı konuk katılım sağladı. Amacımız 9 günlük festivalin tamamlandığında bir milyon katılımcı sayısını geçmeyi planlıyoruz. Bu festival Kapadokya açısından çok çok önemli. Hem Kapadokya'nın Türkiye genelinde ve dünyada tanıtımına da fayda sağlamış oluyoruz ama her şeyden önce markalaşması ile ilgili çalışmalar tamamlamış oluyoruz" dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran;" Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından koordine edilen 2023 Şehir Buluşmaları programları kapsamında Kültür Ve Turizm Bakanımız Sn.Mehmet Nuri Ersoy ‘u şehrimizde misafir ediyoruz. Program kapsamında Kültür Ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Teşkilatımız, Turizm sektör temsilcilerimiz ve Turzim sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz ile bir araya geldik." dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'da; Kültür Ve Turizm Bakanımız Sn.Mehmet Nuri Ersoy‘u Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından koordine edilen 2023 Şehir Buluşmaları programları kapsamında şehrimizde misafir ediyoruz. Kültür Ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Teşkilatımız, Turizm sektör temsilcilerimiz ve Turzim sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz ile bir arayadayız." dedi.