Van turizminin gelişmesi ve Van’ın 2023-2027 yılı turizm yol haritasının belirlenmesi için Kapadokya Üniversitesi tarafından hazırlanan “Van Turizm Master Planı”, Van Valisi Ozan Balcı’nın başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü. Toplantıya Van Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu da katıldı.

Van Valisi Ozan Balcı başkanlığında yapılan ara değerlendirme toplantısında, Van turizminin geliştirilmesi için yapılacak çalışmalar ve izlenilecek yol haritası, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Prof. Dr. Bilgehan Gülcan, Doç. Dr. Halil Burak Sakal ve Kapadokya Üniversitesi Mütevelli Heyet Koordinatörü Funda F. Aktan tarafından slayt eşliğinde sunuldu.  Master planı kapsamında sürdürülebilir, bölgeyle rekabet içerisinde, turizm sektörü temsilcilerinin sorunlarını çözmeyi amaçlayan ve Van’a değer katacak plan görüşüldü.

Van Valisi Ozan Balcı, “Bilimsel çalışmalar ışığında hazırlanan master planı, Van turizminin gelişmesine yönelik yapılacak yatırımlara ve çalışmalara büyük katkı sunacak. İnşallah bu işin aktörleriyle önümüzdeki günlerde bir araya gelerek master planımızı hayata geçireceğiz. Çok güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.