Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Erdoğan, merakla beklenen Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını açıkladı.

Yaklaşan Kurban bayramı öncesinde merakla beklenen 2024 Kurban Bayramı tatilinin kaç gün gerçekleştirileceği noktasında verilen kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu.

KURBAN BAYRAMI 9 GÜN OLDU

Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle Perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz. Kurban Bayramının şimdiden Milletimiz islam dünyası ve insalık için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Kurban Bayramı takvimi 2024

2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak. 4 gün sürecek olan bayram 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde idrak edilecek.

15 Haziran Cumartesi günü ise Kurban Bayramı arefesi eda edilecek.

Kurban Bayramı dolayısıyla 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba resmi tatil olacak.

Sonrasında denk gelen 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma gününün de  tatil edilmesi ile birlikte bayram tatili hafta sonlarıyla birlikte 9 gün oldu.