Nevşehir Belediyesi'nin 30.'cu Belediye Başkanı olarak görev yapan, 31 Mart’ta yapılan seçimlerde AK Parti Belediye Başkan adayı olan Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Dr. Mehmet Savran, mesleğine geri dönerek, Gaziantep Özel Ncr Internatıonal Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye başladı.

Hasta kabulüne başlayan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Savran,”Görev süremiz boyunca halkımıza hizmetkar olarak çalıştım. Bugün yine yeniden halkımıza hizmet etme adına sağlık ordumuza güç katmak için onların yükünü hafifletmek adına tekrardan sağlık kadrosunda yer alarak hayatımı adadığım hekimlik mesleğimize dönüş yaptım. Ve bugün itibariyle hastalarımıza hizmet etme onurunu yaşıyorum. Bundan sonraki süreçte Gaziantep Özel Ncr Internatıonal Hastanesi’nde hasta kabulümüze başlamış bulunmaktayım. Herkese gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

FİB Haber Merkezi olarak, Nevşehir Belediye tarihinin ilk doktor Belediye Başkanı olarak 3 yıl görev yapan Dr. Mehmet Savran'a yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.

Mehmet Savran kimdir?

Mehmet Savran, 1974 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir'de tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

1992 yılında başladığı lisans eğitimini 1998 yılında bitirmesinin ardından Kırşehir ve Kastamonu'da hekim olarak görev yaptı.

İhtisasını 2004-2010 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda yapan Savran, 2010 yılında Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmaya başladı.

2021 yılı Şubat ayına kadar kamu ve özel sektörde bu görevini sürdüren Savran, 2018 yılında AK Parti Nevşehir İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise İl Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Mehmet Savran, 2021 Şubat ayında Nevşehir Belediye Başkanı olarak 3 yıl görev yaptı.

Evli ve bir çocuk babası olan Op. Dr. Mehmet Savran İngilizce bilmektedir.