Yapılan Kongrenin sonuçlarına göre MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu güven tazeleyerek yeniden göreve seçildi.

Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, MHP İl Başkanı Adnan Doğu, MHP 25. Dönem Milletvekili Mehmet Varol, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şevik, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elife Çelebi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı, MHP Belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, teşkilat mensupları, siyasi parti temsilcileri ile partililer katıldı.

MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu yaptığı konuşmasında, MHP'nin varlığını Türk milletinin geleceğine adadığını ve uğruna şehitler verilen bir yiğitler otağı olduğunu vurguladı.

2024 yerel seçimlerine doğru Cumhuriyetin 100. yılında Türk ve Türkiye Yüzyılı temalı kongrede kazananın Türkiye ve Nevşehir olacağını ifade eden İl Başkanı Adnan Doğu; "Bütün gönüldaşlarına ve ülkücü camiaya teşekkür ederek, “Bundan 287 gün önce, 6 Aralık 2022 tarihinde ilk görev kendisine tebliğ edildiğinde Nevşehir’i bilen, tanıyan, Nevşehir’in siyasetini bilen ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Nevşehir’de ne olduğunu bilen bir kardeşiniz olarak kendi kendime dedim ki ‘Burası bize bir emanet oldu ve önünde iki seçenek var. ‘Partide oturacak mıyız, yada yürüyecek miyiz?’ diye sordum kendime. Emanete hıyanet olmaz diyerek yürümeye başladık." ifadesinde bulunduk.

Tek liste halinde yapılan kongrede Adnan Doğu, yeniden il başkanı seçildi.

Tek liste halinde gidilen kongrede kullanılan 176 oydan 173 alan Adnan Doğu yeniden İl Başkanı seçildi.