Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir teşkilatı, 23 Eylül Cumartesi günü saat 12.00’de Kapadokya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan İl Teşkilatının 14. Olağan Kongresinde il başkanını seçecek.

MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, yaptığı açıklamada, 15 Ağustos’ta başladığı ilçe kongrelerini 27 Ağustos’ta tamamladıklarını ve şimdi sıranın il kongresine geldiğini belirtti. Doğu, “Başta partililerimiz olmak üzere tüm halkımızı kongremize davet ediyorum” dedi.

Başkan Doğu, kongrenin miting havasında geçeceğini ifade ederek, “23 Eylül Cumartesi günü saat 12.00’de Kapadokya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan İl Teşkilatımızın 14. Olağan Kongresini bir miting havasında gerçekleştireceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongreler, bir hizmet yarışının, bayrak değişiminin, yenilenmenin ve güçlenmenin simgesidir. Kongremizde birlik ve beraberliğimizi daha da sağlamlaştırarak, Cumhur İttifakı adına stratejik hedeflerimize uygun adımlar atmayı amaçlıyoruz. Kongremize partimizin önde gelen isimleri de katılacak. Partimizde istikrar ve daha güçlü bir istikbal hedefimiz doğrultusunda kongremizin ilimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Doğu, kongre öncesinde Nevşehir esnafını ziyaret ederek kongreye davet etti. Vatandaşlarla olan iletişimini sık sık sürdürdüğünü ifade eden Doğu, “Her zaman vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile esnafımızı gezerek birebir kongremize davet ettik. Onlar da sağ olsunlar bizleri kırmadılar” dedi.


MHP’nin Türk milletinin ve vatanının geleceğini referans alan kutlu davasının devam edeceğini vurgulayan İl Başkanı Adnan Doğu, kongrenin Türk siyasetine olumlu katkılar sağlayacağını belirtti.