AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ten Ürgüp'deki yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yatırımları yerinde incelemek adına bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

Milletvekili Çalışkan yaptığı açıklamasında; "Masal Kent Ürgüp’deyiz. İlçe Başkanımız Doğan Derin ve Belediye Başkanımız Mehmet Aktürk ile beraber Ürgüp’ümüze kazandırdığımız;  Yarı olimpik yüzme havuzu,  Basketbol sahası,  Tenis kortu,  Kapalı halı sahadan oluşan içerisinde gençlik merkezi bulunan spor kompleksimizin son aşamasını yerinde inceledik.

Ardından Büyüyen ve gelişen Ürgüp’ümüze uzun yıllar hizmet edecek ve bütün ihtiyacını karşılayacak olan Ürgüp Belediyesi Yeni Kademe ve Hizmet Binasını ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Ürgüp’ümüze kazandırdığı bu eser için Belediye Başkanımız Mehmet Aktürk’ave emekleri için personel kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi.

Turban Kavşağı yenileme ve genişletme çalışmalarını inceledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan; "Kapadokyamızın yoğun turist ağırlayan Masalkent Ürgüp girişindeki Karayolları Yol Ağında bulunan Turban Kavşağı yenileme ve genişletme çalışmalarını yerinde inceledik. Akıllı Kavşak Sistemi uygulanacak olması trafik kazalarını en aza indirecek ve İlçemizin trafik konforunu da artıracaktır. Ürgüp’ümüze hayırlı olsun." dedi.