AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Sağlık Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz ile önce Kozaklı’da sonrasında Nevşehir merkezde bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Ziyaretine cuma namazı sonrası başlayan Milletvekili Çalışkan, ilk olarak Kozaklı Seçim Ofisini ziyaret etti. Seçim ofisinde AK Parti Kozaklı Belediye Başkan Adayı Rıza Aydın’ın Kozaklı için çalışmalarına yer veren Milletvekili Çalışkan, Kozaklı’nın bundan önce AK Parti Belediyeciliği ile birçok hizmete kavuştuğu gibi bundan sonra da Rıza Başkanla aynı hizmetlerin sürdürüleceğini söyledi. 

Milletvekili Çalışkan Sağlık Bakan Yardımcısıyla seçim ofisi sonrası yapım çalışmaları devam eden Kozaklı Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastanenin büyük oranda tamamlanmış olduğu göze çarparken Sağlık Bakan Yardımcısı müjdeyi vererek hastanenin 19 Mayıs 2024 tarihinde kullanıma açılacağını açıkladı. Milletvekili Çalışkan Bakan Yardımcısından almış olduğu müjdeyi “Kozaklımıza hayırlı olsun” diyerek duyurdu. 

Kozaklı’da üçüncü durak Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ziyaret edildi. Hastane yöneticileri ve hastalarla görüşen Milletvekili Çalışkan ve Bakan Yardımcısı farklı birimleri ziyaret ederek hastalarla görüştü ve hastaların durumlarıyla ilgili hastane yöneticilerinden bilgi aldı. 

Kozaklı’nın ardından Nevşehir’de çalışmalarına devam eden Milletvekili Çalışkan ve Sağlık Bakan Yardımcısı, ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Hasan Tartar, heyeti karşıladıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü hakkında sunum yaptı ve hasta ve doktor sayılarıyla ilgili rakamlar verdi. 

İl Sağlık Müdürlüğü sonrası Nevşehir’deki ikinci durak Valilik oldu. Sayın Valimiz Ali Fidan, Nevşehir il durumuyla ilgili genel bilgilendirme yaptı. Sayın Valimiz Ziyaretlerinden dolayı Sayın Bakan Yardımcımıza ve Milletvekilimize teşekkür etti.