Nevşehir Şube Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Murat Çopur, "MÜSİAD Ailenesine dahil olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Ayrıca böylesine büyük bir platformda Nevşehir MÜSİAD Başkan Yardımcılığı görevine layık görülmekten şeref duyduğumu söylemek isterim." dedi.

Çopur açıklamasında şunları ifade etti;

"MÜSİAD kimliğini ve Başkanımın verdiği görevi layıkı ile ifa edebilmek için canla başla çalışacağım .Nevşehir'imizin , Kapadokya'mızın da böylesine değerli ve kıymetli bir platformda yer alması Nevşehir'imiz  adına ne kadar büyük önem arz ettiğini çok iyi biliyoruz . Şehrimiz İş İnsanlarının ticaretine büyük katkı sağlayacağından zerrece şüphemiz yok. 

Uluslararası mecralarda , Ticaretlerde şehrimizinde anılmasının gurur verici olacağını düşünüyorum . İş insanlarımızın daima destekçisi olarak yanlarında olacağız . Kapadokya'mızı tekrar Dünya'ya yeni bir imajla tanıtmak üzere elimizden gelenin en iyisini yapacağız . 

Nevşehir'imize , İş İnsanlarımıza hayırlı uğurlu olsun . Hayırlara vesile olsun inşallah ." dedi.

Murat Çopur Kimdir?

23 Temmuz 1992 yılında Nevşehir Avanos ilçesinde dünya'ya geldim. Çocukluğum ailemin ikamet ettiği Çavuşin köyünde geçti. Eğitim hayatım Çavuşin köyü ilköğretim okulu ile başlayıp, Avanos teknik ve meslek lisesi bilgisayar programlama bölümü ile devam edip, Nevşehir hacı bektaşi veli üniversitesi, Avanos meslek yüksek okulu bilgisayar teknolojisi ve programlama bölümü mezunu olarak ön lisans eğitimimle tamamlamış bulunmaktayım.

3 (üç) nesilden beri esnaf olan ailenin, esnaf çocuğuyum. Ben ise Babamdan devir aldığım bayrakla, turizm sektöründe esnaflık ile meşgul olmaktayım.
Evli ve 1 (bir) çocuk babasıyım..