Nevşehir Belediye Spor genel kurulu çoğunluk sağlanamadığı için haftaya kaldı.

Kırmızılı beyazlı takım tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bugün saat 10.00’da Nar tesislerinde düzelenmesi planlanan seçimli olağanüstü genel kurulumuz yeterli çoğunluğun sağlanamamasından dolayı 27 Ekim Cuma günü günü aynı yer ve saate ertelenmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nevşehirli sporseverler ve taraftarlar kongreyi heyecanla bekliyor...

Nevşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Serdar Acarhoroz'un yaklaşık bir ay önce istifa etmesinin ardından Kulüp Başkanlığı için kim yada kimlerin bu göreve talip olacağıda merak ediliyor.

Nevşehir Belediyespor'da il içinden bir talipli çıkmassa sürpriz bir kaç ismin adaylık için nabız yokladığıda gelen bilgiler arasında.

Nevşehirli vatandaşlar kent için bir marka değeri taşıyan kulübün biran önce yeni başkanına kavuşmasını beklerken, seçim sonrası seçilecek kim olursa onada şehir olarak tam destek verilmesi gerektiği görüşünde birleşiyor.

Ayrıca çoğu vatandaşımız arzusu kulübün şirketleşmesi sonrası Belediye'den bir şekilde ilişiğininde tamamen kesilmesi yönünde. Bu bağlamda vatandaşlarımız Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ın kararınada tam destek veriyor.

Öte yandan Nevşehir'e yakın spor otoriterleri de Kulübe kaynak yaratılarak alt yapıya yatırım yapılması gerektiği yönünde birleşiyor. Dökme suyla değirmenin dönmeyeceğine inanan otoriteler, kısa orta ve uzun vadede Nevşehir'in kendi öz varlığına dönerek gençlerini yetiştirip Türk futboluna kazandırılmasını istiyorlar. Böylece kalıcı başarıların geleceğini düşünüyorlar.