banner461

Mazı köyünde kahvehaneler kapatıldı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde pozitif koronavirüs vaka sayısının artması üzerine köy kahvehaneleri kapatıldı.

banner15
Mazı köyünde kahvehaneler kapatıldı
17 Kasım 2020 Salı 09:40

banner517
banner134

Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde, muhtarlık tarafından istişareler sonucu alınan karar neticesinde kahvehaneler kapatıldı.

Mazı Köyü Muhtarı Erol Gürbüz yaptığı açıklamada; Köyümüzde koronavirüs vakalarının tehlikeli bir şekilde artmasından dolayı kahvehane sahiplerinin görüşleri alınaraktan 15.11.2020 pazar gününden itibaren kahveler geçici olarak kapatılmıştır.

Ayrıca köy halkından rıcamız komşu ziyaretleri dogum günü taziye dügün nişan cenaze ve benzeri gibi kalabalık katılımlardan kaçınılması ertelenmesi küçükte olsa topluluk oluşturulmamalıdır.

En önemliside kesinlikle MASKE takılmalı MESAFE korunmalı HİJYENE TEMİZLİGE uyulmalıdır.

Mecbur kalınmadıkça köy meydanına sokaga çıkılmamalı, çıkılması durumunda ise süreyi mümkün oldugunca kısa tutmalıyız. Bu sıkıntılı süre içinde yaşlı ve hastalıgı olan vatandaşların çok dikkatli olması gerekmektedir. Sizlerin sağlıgı ve hayatı bizler için çok önemlidir. İnşallah uyarılarımızı dikkate alırsınız saygılar sunarız.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.