banner461

Pınarbaşı 'Nevşehir Simidi Coğrafi İşaret Tescili İlimize Hayırlı Olsun'

​​​​​​​Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı; ilimize özgü değerlerden olan Nevşehir Simidinin Kurum olarak Coğrafi İşaret Tescil Belgesini aldıklarını belirterek ilimize hayırlı olması dileklerini iletti.

banner15
Pınarbaşı 'Nevşehir Simidi Coğrafi İşaret Tescili İlimize Hayırlı Olsun'
15 Aralık 2020 Salı 09:20

banner143
banner134

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı; ilimize özgü değerlerden olan Nevşehir Simidinin Kurum olarak Coğrafi İşaret Tescil Belgesini aldıklarını belirterek ilimize hayırlı olması dileklerini iletti.

Açıklamasında Pınarbaşı; "İlimize özgü Meşhur Nevşehir Simidinin korunması, gelecek nesillere aktarılması ve pazar payının artırılması amacıyla Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ahiler Kalkınma Ajansımızın teknik desteğiyle Temmuz ayında başlatmış olduğumuz Coğrafi İşaret Tescil çalışmamız hamdolsun ki olumlu sonuçlanarak neticelendi. Bu gün itibariyle elimize ulaşan Türk Patent  ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret Tescil Belgesi ile ilimizin bir değerinin tescillenmesi sağlanmış oldu. İnşallah bundan sonra ki süreçte ürünümüzün pazar payının artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek. İlimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.