banner461

Nevşehir’de 5 bin fidan 'geleceğe nefes' olmak için dikildi

Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın teşrifleri ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de, 5 bin fidan geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.

banner15
Nevşehir’de 5 bin fidan 'geleceğe nefes' olmak için dikildi
14 Kasım 2021 Pazar 13:12

banner517
banner134

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkı ve himayeleriyle Türkiye genelinde ilan edilen “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında 11.11.2021’de saat 11:11’de Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın teşrifleri ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de, 5 bin fidan geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkı ve himayeleriyle düzenlenen “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi”  kapsamında Nevşehir Valiliği koordinesinde Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe; Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Vali Yardımcısı Osman Güven, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, protokol üyeleri, üniversitenin akademik ve idari personeli, merkezde bulunan bazı okulların yöneticileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saat 11:11’de Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan programda Orman İşletme Müdürü Ersoy Torun ve Nevşehir Vali Yardımcısı Osman Güven birer konuşma yaptı. 

Açılışta selamlama konuşması yapan ve dikilen fidanların hayırlı olmasını dileyen Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “Diktiğiniz bu her fidan sizler üniversiteye başladığınız ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin öğrencisi olduğunuz zaman büyük ağaçlar olacak inşallah” diye konuştu.

Günün anlam ve önemine dair öğrenci etkinliği ile devam eden program sonunda Milli Eğitim- Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, protokol üyeleri, katılımcılar ve öğrenciler hep birlikte 5 bin fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdi.

#GeleceğeNefes


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.