Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi ve basketbol kadın takım kaptanı Berivan Çoban, Hatay'daki depremde göçük altında kalarak hayatını kaybetti. 

Berivan Çoban'ın cenazesi memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.

"Canımızı kaybettik, Allah rahmet eylesin"

Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi yayımladığı vefat ve başsağlığı mesajında; "Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinde fakültemiz öğrencisi ve basketbol kadın takım kaptanımız Berivan Çoban'ın vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Spor bilimleri fakültesi olarak öğrencimiz Berivan Çoban'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve üniversitemize başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Allah (cc) rahmet eylesin. 

FİB Haber.com ailesi olarak; merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine sabr-ı cemîl niyaz ederiz.

" İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn."

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 
“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kul*ları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.