Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, H. İncekara Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen yaz okulunu ziyaret etti.

İl Müdürü Yazıcı, yaz okulları ve DYK kurslarının en verimli şekilde sürdürülmesi ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlaması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli rehberlik ve desteğin sağlanacağını belirtip bu kapsamda görev alacak yöneticilere, öğretmenlere, kurslara devam eden öğrencilere, öğrencilerin kurslara katılımını sağlayan velilere teşekkür etti.

   İlde 10 lise, 24 ortaokul, 19 ilkokul ve 1 bilim sanat merkezi DYK ve yaz okulu kurs merkezleri olarak belirlenmiştir. Kurslara devam eden öğrenci ve kursiyerden kurs ücreti alınmayacaktır.  

   1 Temmuz-29 Temmuz tarihleri arasında haftada 5 gün ve 13.30'dan sonra olmak üzere; ortaokul 8. sınıf, lise 11 ve 12. sınıf öğrencileri için akademik derslere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları(DYK) verilmeye başlanmıştır. Mezun öğrencilere yönelik kurslar ise müracaatlara göre halk eğitimi merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.  

  Yaz okulu kapsamında, 2. sınıftan itibaren tüm sınıf kademelerinde öğrenim gören öğrenciler için en fazla 2 alanda olmak üzere; spor(atletizm, basketbol, satranç vb.), görsel sanatlar(resim, ebru, hat vb.), müzik(keman, gitar, kanun vb.) ve bilişim(yazılım, robotik kodlama, ofis programları vb.) alanlarında tercih imkanı sunulmuştur.

Editör: İbrahim UYSAL