Nevşehir Vefa Küçük Kızılay Kan Alma Merkezimiz Bağışçılarına Kızılay İl Merkez Başkanı Ercan Civelek tarafından kazandıkları madalyalar teslim edildi.

Büro Memur-Sen Nevşehir Şube Başkan Yardımcı Evren Gülkan 36. Kan bağışını yapması sebebiyle Altın Madalyasını almaya hak kazandı. TÜİK çalışanı Mehmet Uslup ise 13. Kan bağışını yapması sebebiyle Bronz madalya almaya hak kazandı. Madalyalar Kızılay İl Merkezi Başkanı Ercan Civelek tarafından bağışçılara takdim edildi.

Kızılay İl Merkezi Başkanı Ercan Civelek şunları söyledi ;

Türk Kızılay’ına kan bağışı merkezi fark etmeksizin 10 bağış yapana bronz madalya, 25 bağış yapana gümüş madalya, 35 bağış yapana altın madalya, 45 bağış yapana plaket takdim edilmektedir. “Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can olduğunu söyleyerek, Nevşehir’deki tüm bağışçılara kan bağışlarından dolayı teşekkür ederek, kana ihtiyacı olan hastalarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kan verebilecek vatandaşlarımızı Kan Bağış Noktalarımıza giderek bağışta bulunmaya davet ediyoruz. Yapılan her kan bağışı bir hastaya can ve doğaya bir fidan demektir. Bütün vatandaşlarımıza Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyorum çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı insandır, insandan başka da temin edilecek kaynağı yoktur, yaşayan her insanın bir gün kana ihtiyacı olabileceğini vurgulayarak sözlerini noktaladı.