Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Nevşehir Göre yolu üzerindeki Mostar Köprüsü devamında yer alan 138 bin metre kare büyüklüğündeki alanda yapılacak ve Türkiye’nin en güzel Millet Bahçelerinden biri olacak olan Nevşehir Millet Bahçesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Nevşehir Millet Bahçesi ile nefes alacak...

Millet Bahçesi Projesinin Nevşehir'e hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, projenin son halini gösteren fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Proje, şehrimize özel olarak tasarlanmış olup yapımı TOKİ tarafından gerçekleştirilecektir diyen Başkan Savran, Nevşehir Millet bahçesi projesi ile ilgili şu bilgilendirmelerde bulundu;

"Toplam 6 bin 330 ağacın dikileceği ve Nevşehir’in adeta çehresini değiştirecek olan Millet Bahçesi içerisinde; bin 500 metre kare büyüklüğünde süs havuzu, otopark, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, seyir terasları, aromatik bahçe ve meyve bahçesi, etkinlik alanları, bisiklet parkuru ve yürüyüş yolları, çim ve beton oturma tepeleri, çocuk oyun alanları, adrenalin parkı, millet kıraathanesi, piknik alanı ve kafeler bulunacak.

2024 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan alan içerisinde bulunan spor tesisleri ve millet kıraathanesinde inşaat ve peyzaj çalışmaları gerçekleştiriliyor." dedi.