Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Hurşit Şimşek'in firması Şimşek Makina'yı ziyaret etti.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertaş, Başkan Yardımcısı Mehmet Kahraman, Genel Sekreter Samet Kafalı , Sayman Abdullah Kahveci ve Üyelerimiz Muhammed Yiğit,  Cem Küsmez, Tolga Kadıoğlu, Hüdayi Öz, Fatih Doğan, Mehmet Çetinel ve Ali Zağlanmış da hazır bulundu.

Nevşehir OSB' de bulunan Şimşek Makina’yı ziyaret eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, İşletme Sahibi Hurşit Şimşek' den tesislerle ilgili bilgiler aldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, ilimizdeki organize sanayi bölgelerinin Nevşehir'in yüz akı olduğunun altını çizdi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, NESİAD Tarım ve Gıda Kurulu Komitesi Üyeleri ile tarım sektöründe karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerini detaylı bir şekilde ele aldı. Çalışkan, tarım sektörünün bölgedeki önemine vurgu yaparak, "Nevşehir'in tarım potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve sektördeki sorunlara kalıcı çözümler üretmek için elimizden geleni yapacağız. Tarım, ülkemizin geleceği için stratejik bir öneme sahiptir ve bu alandaki her türlü girişimi desteklemeye devam edeceğiz," dedi.

Milletvekili Emre Çalışkan, "Nevşehir Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet yürüten, 16 ülkeye ihracat yapan Nevşehirimizin yüzakı Şimşek Makina’yı Nesiad Başkanımız Mustafa Ertaş ve yönetim kurulu üyeleriyle ziyaret ettik. Nevşehirimizin genç iş adamlarıyla birçok konuyu istişare etme imkanı buldum. Misafirperverliği için fabrika sahibi Hurşit Şimşek’e çok teşekkür ediyorum." dedi.

Nevşehir Organize Sanayi'de 20 yılı aşkın süredir tarım makineleri sektöründe faaliyetini sürdüren Şimşek Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Şimşek,  tamamen Yerli ve milli sermayeyle faaliyetlerini sürdüren fabrikamızda Milletekilimiz Sayın Emre Çalışkan'ı ağırlamaktan mutluluk duyduk. Değerli Vekilimize, NESİAD Başkanım Sayın Mustafa Ertaş ve NESİAD üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlimizin ülke ekonomisine katkı sağlamasıadına üretmeye devam ediyoruz" dedi. 

NESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertaş da yaptığı açıklamada, "Nevşehir'in ekonomik kalkınması için sanayi ve tarım sektörlerinin birlikte güçlü bir şekilde ilerlemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu tür ziyaretler, karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı artırmak açısından büyük önem taşıyor ve vekilimize sanayi ve iş dünyamıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Yönetim Kurulu Üyesi Hurşit Şimşek ise ziyaretle ilgili olarak, "Şimşek Makina olarak bölge tarımına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Sayın milletvekilimizin ziyaretinden memnuniyet duyduk ve tarım sektörü ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini birlikte ele almak bizim için önemliydi," ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim UYSAL