İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel, ev sahipliğinde düzenlenen Nevşehir Milli İrade Platformu toplantısına; AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Özkaya, Milli İrade Platformu Başkanı ve İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Harun Öcal,  Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdus Samet Aygün, Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Kahraman, İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akarsu, Enderun Eğitim Vakfı temsilcisi Feryadi Yağcı, Eğitime Destek Platformu Başkanı ve Safa Vakfı temsilcisi Mustafa Gençtürk, kamu kurumların temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Yapılan toplantıda Nevşehir ve ülke gündemini yakından ilgilendiren konular istişare edildi.  

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran yaptığı açıklamasında; "İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ’nın ev sahipliğinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerimizden oluşan Milli İrade Platformu' nun Filistin'e destek gündemiyle toplantımızı gerçekleştirdik. Tüm dünyanın gözü önünde hak, hukuk ve sınır tanımayan bu trajediye sessiz kalmamanın, barışçıl bir anlayışla mazlum Filistin halkına desteklerimizi sürdürmenin ne denli kritik olduğunu bir kez daha görüyoruz. Filistin yalnız değildir. Mazlum Filistin halkının yanındayız." dedi.

İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel, toplantıya katıldıkları için başta İl Başkanı Ali Kemikkıran, ilçe başkanı Av. Murat Özkaya, Nevşehir Milli Platformu Başkanı Mustafa Özdemir ve platform üyesi dernek ve vakıf başkanlarına teşekkür etti.