Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Gelin Sporda Buluşalım” teması ile düzenlediği “Kamu Spor Oyunları”nda İl birincisi oldu.

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor salonunda düzenlenen, şenlik havasında geçen müsabakalarda, kurumlar birbirleriyle saygı ve sevgi çerçevesinde dostane bir şekilde mücadele ettiler. Turnuvaya; Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir Belediyesi ve Kapadokya Alan Başkanlığı olmak üzere 4 takım katıldı.

Kamu Spor Oyunları’nda; Lig usulü düzenlenen turnuvada Basketbol Erkeklerde Dr. Hüseyin Koçak, Dr. Ömer Ertuğrul, Dr. Ali Yapakcı, Dr. Nurhak Cihangir Çınkıl ve Dr. Gökhan Keçiören’den oluşan Sağlık Müdürlüğü takımı oynadığı 3 maçını da kazanarak il birincisi oldu. 19-22 Ekim tarihleri arasında Kırşehir ilinde düzenlenecek olan Bölge Müsabakalarında ilimizi temsil edecekler.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay;  Basketbol takımının bu başarısından dolayı teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.