Kurum ziyaretleri kapsamında İl Özel İdaresini ziyaret eden Vali Fidan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru’dan brifing alarak yürütülen kurum çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 Toplantı öncesinde, İl Özel İdare kapsamındaki çalışmaların kırsal yerleşim birimlerindeki temel ihtiyaçların karşılanması, sorunların çözülmesi açısından önemine vurgu yapan ve Özel İdarelerin, devletimizin en önemli hizmet kurumlarından biri olduğunu belirten Vali Fidan; “Özel İdarelerin ortaya koyduğu performans bir ilin kalkınmasına ve gelişime önemli katkılar sunmaktadır. Bu bağlamda da Devletimizin sağladığı imkânların en etkin şekilde değerlendirilmesi, hizmetlerin verimlilik esaslı ve vatandaş odaklı bir anlayışıyla yerine getirilmesi; ilimizin her köşesine hizmet götürmek için istisnasız bütün personelin özveriyle çalışmaya devam etmesi gerekmektedir” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru ve birim amirleriyle bir araya gelen Nevşehir Valisi Ali Fidan; İl Özel İdarenin genel durumu, hayata geçirilen ve planlanan yatırımlar, devam eden projeler, yol, su, kanalizasyon gibi temel altyapı hizmetleri, kamu kurumlarının yatırım faaliyetleri, İl Özel İdaresinin sorumluluk sahasında bulunan ilgili diğer işlemlerle ilgili il genelinde yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında brifing aldı.

Vali Ali Fidan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru, Genel Sekreter Yardımcıları Tolga Balak ve Gökhan Germiyan ile İlçe teknik sorumluları katıldı.