Nevşehir'de, servis sürücüleri, araçlarını Türk ve Filistin bayraklarıyla donatarak Filistin'e destek konvoyu düzenledi. İsrail'i protesto eden sürücüler, "Gün ağlama günü değil, kıyama kalkma günüdür" dediler.

Nevşehir'de 200 araçlık konvoy Filistin için tur attı

Dünya genelinde ve Türkiye'de İsrail'e tepkiler artarken, Nevşehir'de de servis sürücüleri, İsrail'i protesto etmek için Nevşehir Şehitliğinde bir araya geldi. Nevşehir Şoförler Odası ve okul servis araçları tarafından, 200 araçlık bir konvoy düzenlenerek Filistinlilere destek verdi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik yaptığı saldırıları protesto eden servis sürücüleri şehitlikte, hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılıp, Filistin halkı için dua etti.

S.S. 55 no'lu Kapadokya Öğrenci Servisi Yolcu ve Personel Taşımacılığı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya;  Filistin'e destek verdiklerini belirterek, "Bugün insanlığın, Yahudiler ve onların savunucusu Amerika ile Avrupa tarafından öldürüldüğü gündür. Bugün yapacağımız şey gizli gizli ağlamak veya sosyal medyadan kınama mesajları çekmek değil, kıyama kalkma günüdür. Bu bağlamda tüm meslektaşlarımızı buraya davet ettik, biz tepkimizi bu şekilde ortaya koyuyoruz. Her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Burada 200 civarında toplandı, Nevşehir'de konvoy yapacağız" dedi.

Proğrama AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Esnaf Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Mustafa Düzgün, S.S. 55 no'lu Kapadokya Öğrenci Servisi Yolcu ve Personel Taşımacılığı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetimi ve servis şoförleri katıldı.

AK Parti Nevşehir İl Başknaı Ali Kemikkıran; "Nevşehir Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası ile Nevşehir Öğrenci Servisleri şoförlerimizin tertip ettiği programa Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı ile birlikte katılım sağladık. İsrail'in saldırılarında şehit olan Filistinli kardeşlerimiz için Şehitler Parkımızda dua ettik ve gıyâbî cenaze namazı kıldık. Peygamberler şehri Kudüs Müslümanların kalbi gibidir. Mescid-i Aksa, Miraç Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’nın (s.a.s.) tüm Müslümanlara emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak bütün Müslümanların vazifesidir. Buna duyarsız kalmak mümkün değildir."