Nevşehir İl Müftülüğü tarafından 2023 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve seyahat acenteleri ile hacca gidecek bütün hacı adaylarımızı kapsayacak şekilde “hac hazırlık seminerleri” düzenlendi.

23-24 Mayıs tarihlerinde Kapadokya Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerlerde, 400 hacı adayı kutsal yolculuklarına hazırlanmak üzere hac ibadeti konusunda bilgilendirildi.

Kurra hafız Fatih ATEŞ'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet SAVRAN'ın açılış ve İl Müftüsü Kâzım GÜZEL'in hacı adaylarına yönelik selamlama konuşması ile devam etti.

Programa konuk olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Vaizi Ömer ERDEN, 2023 hac organizasyonu ve başkanlığımızın hac çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi.

İki gün süren ve yoğun katılımın gözlemlendiği seminerlerde İl Müftü Yardımcıları Nurcan SOLAK ve Selami KURT, Şube Müdürleri Bünyamin AKSÖZ ve Ömer YILMAZ, İl Murakıbı Yusuf KARAASLAN ve İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Sıla SERİN sunumlarıyla katkı sağladılar.

Nevşehir İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Birimi olarak 2023 yılı hac organizasyonunda yolculuğa çıkacak olan bu kıymetli vatandaşlarımızın yapacakları hac ibadetinin mebrur, dualarının makbul, günahlarının mağfur olmasını temenni ediyoruz.