Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla tanınan Türkiye'nin önemli turizm merkezi Kapadokya'nın merkezi Nevşehir'in Çat kasabasında, Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen altyapı ve üstyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 

Çat-Nevşehir Yol güzergahı üzerindeki sıcak asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından Çat kasabası girişinde yürütülen proje kapsamında yapılan orta refüj peyzaj çalışmaları ise sona erdi.

Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk yaptığı açıklamasında; "Kasabamızın girişini güzelleştirmeye devam ediyoruz. İlkönce Kasabamızın girişindeki yolu genişlettik, Kaldırım yaptık ve Kaldırım kenarlarına ağaç ve gül diktik. Sonra, orta refüj bölmesi yaptık, refüjü ışıklandırdık ve gül diktik. Daha sonra, İmar başlangıç noktasından Kasabamızın meydanına kadar sıcak asfalt yaptırdık. Bugünde, orta göbeğe ışıklı lale buketi; Orta refüje de ışıklı hoş geldiniz, güle güle ve Türk bayrağı tabelaları yaptırdık. Maaşallah Kasabamızın girişi İlçe Girişi gibi oldu. Kasabamıza hayırlı olsun" dedi.