Nevşehir'in Uçhisar beldesinde park halindeki otomobilin camını kırarak içindeki cep telefonu ve çantayı çalan hırsız Jandarma ekipleri tarafından çaldığı malzemeler ile birlikte Hacıbektaş ilçesinde yakalandı. Yakalanan hırsızlık zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evien gönderildi.  Çalınan malzemeler ise sahibine teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi olan İl Merkez Uçhisar Beldesi Güvercinlik Mevkiinde 24.07.2023 günü saat 13:30 sıralarında (1) şahıs kendisine ait ve park halinde olan aracının sağ ön camının kırılmak suretiyle araç içerisinde (1) Adet Samsung J4 Marka cep telefonu, (1) Adet Şarj Kablosu, Kimlik Kartı ve Banka kartlarının olduğu (1) Adet Çantanın kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındığı ihbarında bulunmuştur.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve Merkez ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile müşterek yapılan araştırmalarda olayı (1) şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli (1) şahıs ile olayda kullanılan araç çaldığı malzemeler ile birlikte Hacıbektaş ilçesinde yakalanmıştır. Çalınan malzemeler sahibine teslim edilmek üzere muhafaza altına alınmış olup (1) şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak Nevşehir K.C.İ.K.’na sevk edilmiştir.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı halkımızın huzur ve güveni için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.