Türkiye’nin pek çok bölgesinde hava sıcaklıkları rekor kırıyor. İlimiz Nevşehir’de de mevsim normallerini üstünde seyreden hava sıcaklığı adeta kenti kavurdu. Nevşehir'in pek çok ilçesinde hava sıcaklığı 40 dereceye yaklaşırken, özelikle öğle saatlerinde hissedilen sokaklık 40 dereceyi geçti.

Nevşehir'de Sıcak Hava Bunaltıyor

Sıcak ve güneşli hava Nevşehir il genelinde hayatı olumsuz etkilerken, vatandaşlar gölgede dondurma ile serinlemeye çalışıyor.

Sıcak ve güneşli hava nedeniyle adeta evlerine hapsolan kent sakinleri ise, klima ve vantilatörler ile serinlemeye çalışırken, gerekmedikçe de evlerinden dışarı çıkmıyor.

İşi nedeniyle dışarı çıkmak zorunda kalan kimi vatandaşlarsa güneşin yakıcı etkisinden korunabilmek için şapka ve güneş gözlüklerine sığınıyor. Sıcak nedeniyle bunalan kimi vatandaşlar, buldukları gölgelik yerlerde dinlenmeye çalışıyor.

Öte yandan, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre; Nevşehir'de hafta başında hava sıcaklığı 37 dereceyi gösterirken Çarşamba gününden itibaren 1'er derece azalarak Cuma günü 34 dereceye düşmesi bekleniyor. Nevşehir'de etkili olan sıcaklıkların 22 Ağustos tarihine kadar etkili olması bekleniyor. 22 Ağustos'ta ise sıcaklıklar (26 derece) yerini serin havaya bırakacak.


detail-photo-fancybox-40
detail-photo-fancybox-41
detail-photo-fancybox-42detail-photo-fancybox-44