Nevşehir ve Niğde'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan, 82 şüpheliden 40'ı emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Nevşehir İl  Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İlimizde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretini yapmak ve kullanmak suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan “torbacı” olarak tabir edilen “sokak satıcıları” hakkında düzenlenen “Uyuşturucu ile Mücadele Operasyonu” nda 82 şahıs yakalanmıştı. Gözaltına alınan şüpheliler dün ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü, Bunlardan 42 şüpheliye adli işlem yapılırken, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. 

Adliyeye sevk edilen 40 şüpheli şahıstan 38'i tutuklandı, 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Operasyonunda 38 Şahıs Tutuklandı

Nevşehir'de uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretini yapmak ve kullanmak suretiyle gençlerimizi zehirlemeye çalışan şahıslar hakkında gerçekleştirilen “Uyuşturucu ile Mücadele Operasyonu” kapsamında yakalanan ve işlemleri sonrası adli mercilere çıkarılan 4 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 38 şahıs ise tutuklanmıştır.