AK Parti Nevşehir Önceki Dönem Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, AK Parti'den 28. dönem Nevşehir milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

AK Parti’de aday adayı olma konusunda ismi kulislerde sıkça dolaşan AK Parti Nevşehir Önceki Dönem Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, aday adayı olacağını FİB Haber gazetemize şu sözleriyle açıkladı; 

"Bir asırdır BU şehirde ticaret yapan bir ailenin ferdi, 14 yıl AKPARTİ davasına GÖNÜLDEN hizmet eden bir teşkilatçı, memleketine ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'a sevdalı bir nefer, en önemlisi vatansever bir Türk genci olarak; kadirşinas Nevşehirli hemşehrilerimin vekili olmaya talibim.

Sorumluluk bilincinin şahsımıza  yüklediği misyon gereği, ülkemizin bekası ve şehrimizin gelişip büyümesi adına büyük önem arz eden 14 mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Adalet ve Kalkınma partisinden milletvekili aday adayı olduğumu her şeyin en iyisini hak eden Nevşehirli hemşehrilerimin bilgisine sunarım.

Sonuç ne olursa olsun şehrimize ve davama hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini isterim.
Selam, saygı ve muhabbetlerimle." dedi.

FİB Haber.Com Gazetesi olarak bizlerde Sayın Edip Avşar'a başarılar diliyoruz.

EDİP AVŞAR KİMDİR?

1983 yılında Nevşehir’de dünyaya gelen Edip Avşar . İlk ve orta öğretimini memleketinde tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitedi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Yabancı Diller Meslek Yüksek okulundan mezun olmuştur. 2007 yılında yedek subay olarak askerliğini yaptıktan sonra ticaret hayatına başlamıştır. 2007-2020 yılları arasında Şehrin istihdama katkı sağlayan firmalarından olan Şimşek Bims üretim tesislerinde işletme müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Halen ticaret hayatına mobilya ve perde mağazası işletmeciliği
İle devam etmektedir.

Eğitime verdiği önem ile tanınan Avşar şehrimizin üniversitesi Hacıbektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde aile işletmelerinin sürekliliği ana başlığında  yüksek lisans tezi hazırlamaktadır. 

Siyasi hayatında sırasıyla şu  görevlerde yer almıştır 

2007 -2008 Akparti Güzelyurt mahallesi temsilciliği 

2008-2010 AK Parti Nevşehir Merkez İlçe yönetim kurulu üyeliği 

2010-2014 yılları arası idari mali işlerden sorumlu il başkan yardımcılıgı ve siyaset akademisi koordinatörlüğü 

2014-2017 seçim işlerinden sorumlu AK Parti İl Başkan yardımcılığı , 


2017 -2020 yılları arasında ise Ak Parti Nevşehir Merkez ilçe  Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yürütmüştür. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Edip Avşar İngilizce bilmektedir.