İşte Nevşehir'in göz kulağı ve ortak sesi FİB Haber Alo Nevşehir WhatsApp ihbar hattına "Sizden Gelen Şikayet ve İhbarlar"

Nevşehir ve Kapadokya Bölgesinde yaşanan  gelişmeleri sizler için derledik. İşte Nevşehir Merkez ve bazı ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler...

Kapadokya Marriott'un açılış tarihi açıklandı

Nevşehir’de yıllarca tek başına beş yıldızlı otel olarak hizmet veren sonraki yıllarda faaliyeti durdurularak satılan eski Nevşehir Dedeman Hotel’de onarım ve tadilat çalışmalarında sona yaklaşıldı. Satın aldığı Dedeman Hotel Kapadokya’yı iştirakleri arasına katan Dorak Holding, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott markasını bölge turizmi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yenileme ve tadilat çalışmaları tamamlanan 5 yıldızlı otel, 2024 yılında Marriott Hotel Kapadokya adıyla misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Nevşehir Barosu'na 1 yeni avukat daha katıldı

Avukatlık Stajını tamamlayan Av. Adem Sefa Yorulmaz Yönetim Kurulu ve Avukatların huzurunda yemin ederek Avukatlığa adımlarını atmışlardır. Avukatlığa adım atan meslektaşlarımızı kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz. 

Adalet Spor Oyunları için Nevşehir'den Samsun'a gittiler

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları için Samsun’da düzenlenecek olan Adalet Spor Oyunları Müsabakaları için Nevşehir Ceza İnfaz Kurumu ve Adliye personelinden oluşan sporcularımızı uğurladık.

Nevşehir'de 2023 - 2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Müsabakaları Başlıyor

2023-2024 Eğitim – Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetleri 81 branşta ve 8 farklı kategoride (Atletizm, Badminton, Basketbol, Bilek Güreşi, Bisiklet, Bocce, Boks, Cimnastik, Dart, Futbol, Futsal, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Judo, Kros, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantring, Özel Sporcular Atletizm-Masa Tensisi, Satranç, Spor Tırmanışı, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme vb.) branşlarda düzenlenecektir.          

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; “2023-2024 Eğitim – Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetlerinde il ve ilçe tesislerimizde gerçekleştirilecek olan müsabakalarda tüm okullarımıza, öğrencilerimize, antrenörlerimize, öğretmenlerimize, hakemlerimize, gözlemcilerimize, velilerimize ve tüm sporseverlere hayırlı ve başarılı bir sezon olmasını diliyorum dedi.

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Tatbikatları Nevşehir Okullarında Yapıldı.

Nevşehir’de 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü çerçevesinde ilimizdeki tüm okullarda eş zamanlı olarak deprem tatbikatı yapıldı.

Nevşehir İtfaiye Müdürlüğü ile Müdürlüğü işbirliğinde Nevşehir Milli Eğitim Arama ve Kurtarma Ekip Personeli ve Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci, öğretmen, personel ve idarecilerinin katılımıyla okulumuzda tatbikat yapılmıştır. Tatbikat sonrasında uygulamalı yangın söndürme eğitimi verilmiş olup akabinde tüm öğrencilerimize Nevşehir Milli Eğitim Arama ve Kurtarma Ekip Personeli tarafından "Afet Farkındalık Eğitimleri" verilmiştir. Ayrıca Ekim ayı boyunca her hafta pansiyonlu okullarımızda ""Afet Farkındalık Eğitimleri" verilmeye devam edecektir.

Programın düzenlenmesinde emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.