6 yıldır ilimizde eğitim veren Survivor 2017 yarışmacısı Volkan Çetinkaya, Yüzme sporunu hem öğreterek hemde sevdirerek Nevşehir'e hizmet etmeye devam ediyor.

Volkan Çetinkaya Yüzme Okulu Haziran Ayı Kayıtları Başladı.

Survivor 2017 yarışmasıyla tüm Türkiye'de kendisini tanıtan, Milli Sporcu ve Simya Koleji'nde Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Volkan Çetinkaya Haziran ayında başlayacak Yüzme Okulu kayıtları 15 Mayıs'ta başlayacaktır.

Gün ve Saatler:

Salı -Perşembe
16:00 17:00
17:00 18:00
18:00 19:00
19:00 20:00
20:00 21:00
Cumartesi - Pazar
12:30 13:30
13:30 14:30
14:30 15:30
15:30 16:30
16:30 17:30 (Kadınlara Özel)

Tesis: Simya Koleji Yüzme Havuzu

Kursumuz aylık  8 saatlik bir ders içeriği ile 8-9 kişilik Vip Gruplar şeklinde planlanmıştır. Derslerimiz birebir eğitimden farksız olup 3 öğrenciye bir antrenör eşliğinde ders vermektedir.

Ders Programımız ;

Haziran ayı ders planlaması;

27 Mayıs- 2 Haziran :1.hafta

3-9 Haziran: 2. hafta

10-14 Haziran (sadece hafta içi grubu 3.hafta)

22-23 Haziran (hafta sonu grubu 3.hafta)

24-30 Haziran (4.hafta)

Aylık Toplam 8 saat 

(Bayram haftası dikkate alınarak program hazırlanmıştır.)

 
Çocuk ve yetişkin gruplarımız mevcut olup birebir özel yüzme dersleri içinde detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim ve kayıt : 0 539 568 72 83

İnstagram : volkancetinkayayüzmeokulu

Sınırlı sayıda kontenjanımız için geç kalmayın.

Haziran Kayıtları için Geç Kalmayın!

Yüzme öğrenmeye hazırmıyız? Öyleyse Survivor Volkan eşliğinde başlıyoruz... Sakın geç kalmayın!!!

"Kaliteli Eğitim, Doğru Teknik"

İletişim No: 0 539 568 72 83

Instagram: volkancetinkayayüzmeokulu

Hem eğleniyor hem öğreniyorlar...

Yüzmenin İnsan Vücuduna Faydaları

Tüm dünyada yapılan araştırmalar, düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde çok olumlu yönde önemli etkileri olduğunu kanıtlamıştır. Düzenli yüzme sporu yapan kişilerde koroner kalp hastalıklarına çok daha az rastlanmakta ve bu bireylerin kalp krizi geçirme olasılıkları da düşmektedir. Ayrıca kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına neden olan bir takım maddelerin azalmasına da yüzme yardımcı olmaktadır.

Yüzme sporunun kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisi ise “Yüzücü Vücudu” tanımında kendine yer bulmaktadır. Düzenli yapılan yüzme hareketleri hem kasları vücut koordinasyonunu gelişiminde hem de vücut güçlendirmekte çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu da özellikle yüzmenin faydaları arasında yer almaktadır.

Sakatlanma Ve Yaralanmaların En Az Olduğu Spor Yüzmedir

Yüzme egzersizleri yapılırken, bağlar ve eklemler herhangi başka bir spora göre daha az zorlanmaktadır. Bu nedenle suda yapılan egzersizlerde yaralanma ve sakatlanma oranı karada yapılan egzersizlere oranla %90 daha azdır. Bundan dolayı kaslarında, iskelet sistemlerinde vehayut eklemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzme sporudur.

Yüzmeyi diğer sporlardan ayıran bir diğer faydası ise kilosu ve yaşı ne olursa olsun doğru öğrenildiği takdirde herkesin tehlikesizce yapabileceği eğlenceli bir spor olmasıdır. Örneğin kilolu olan kişilerin herhangi bir kara sporu yapması kas ve iskelet sistemine zarar verebilecekken, su içinde yapacağı aktiviteler aynı kişinin üzerine etkiyen yerçekimi kuvvetini çok büyük oranda azalttığından dolayı kişiye risksiz bir egzersiz olanağı sağlamaktadır.

Alışkanlıklar, Obezite Ve Daha Pek Çok Soruna Çözüm Yüzme

Düzenli olarak yapılan yüzme sporunu yapan kişilerde alkol ve sigara alışkanlığını azaltmakta, bunun yanında aşırı şişmanlığı da önlemektedir. Hamileliği sırasında ve Hamileliğinden önce yüzme sporunu yapan kadınlarda erken doğum ve ölü doğum yapma oranı dikkat çekecek oranda düşüktür.

Yapılan ilginç bir diğer araştırma göstermektedir ki yüzme egzersizleri da dâhil olmak üzere düzenli şekilde yapılan fiziksel aktiviteler şeker hastalarının insüline olan duyarlılığını arttırmakta, bunun sonucu olarak da hastanın daha az insülin gereksinimi olmaktadır. Pek çok faydası olan yüzmeyi herkesin yapması tavsiye edilmektedir.