Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden, dönemin eski Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı Nevşehirli Prof. Dr. Ragıp Üner'in oğlu Ahmet Kemal Üner, geçirmiş olduğu rahatsızlık sebebiyle bir haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

69 yaşında hayatını kaybeden Ahmet Kemal Üner'in cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Ankara Kocatepe Camiinden defnedilecek.

Merhumun cenazesine Üner ailesi, çocukları, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Genç Nevşehirliler Dernek Başkanı Ziya Ağca ve sevenleri katıldı.

Cenaze törenine katılan Genç Nevşehirliler Dernek Başkanı Ziya Ağca, "Şehrimize bir çok hizmetleri bulunmuş eski Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı Prof. Dr. Ragıp Üner'in oğlu değerli hemşehrimiz Ahmet Kemal Üner'e Allah'tan rahemt kederli ailesine başsağlığı diliyorum" dedi.

Ahmet Kemal Üner Kimdir? (1954-2023)

Bakan Danışmanı, TEDAŞ Genel Müdürlüğü, Müşavir, 25.07.2000 -12.02.2001 tarihleri arasında T.C. Başbakanlık Proje Uygulama Birimi Koordinatörlüğü. Emlak Dairesi Başkanı , Müşavir. Koordinatör.

Allah (cc) rahmet eylesin. 

Sıkı bir Fibhaber takipçici olan merhum Ahmet Kemal Üner, memleketi Nevşehir ile ilgili bilgileri yakından takip eder zaman zaman bizzat telefon açıp fikir ve görüşlerini haber merkezimize iletirdi.

FİB Haber.com ailesi olarak; değerli büyüğümüz Ahmet Kemal Üner'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine sabr-ı cemîl niyaz ederiz.

" İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn."

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 
“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kul*ları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.