Nevşehir'de Fatih Teknik Servis Yöneticisi Fatih Düzgün, kombi bakımının yaptırılmasının sıcak su ve ısınma verimliliğini artıracağını, artışın yüksek doğalgaz faturalarının düşmesine katkı sunacağını söyledi.

Soğuk ve uzun sürecek kış aylarına girilirken kombi ve tesisat bakımının yaptırılması, ısınma ve sıcak su veriminin yükselmesine katkı sunuyor ve doğalgaz kullanımında tasarruf sağlıyor.

Nevşehir'de kombi bakım zamanı geldi...

Öncelikle ailenizin ve evinizin güvenliğini sağlamak için kombinizin yıllık bakımlarını düzenli bir biçimde yaptırmanız gerekmektedir. Böylece ileride gerçekleşebilecek olan arızaların önüne geçebilirsiniz.

- Bir diğer önemli neden ise düzenli bakım yaptırarak kombinizin daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde doğalgaz tasarrufu sağlayabilirsiniz.

- Soğuk kış günlerinde kombinizin sorunsuz çalışıp evinizin sıcak kalması için ve sağlığınızın olumsuz etkilenmemesi için yaptıracağınız bakım bir diğer etkendir.

- Ve tabi ki cihazınızın ömrünü uzatmak düzenli kombi bakımının sağladığı en önemli avantajlardan biridir.

İşte kış gelmeden tüm Nevşehir halkını mutlaka kombilerinin bakımlarını yapmalarını tavsiye ediyorum. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

Size bir telefon kadar yakınız. Arayın kombilerinizin bakımlarını yapalım kışa hazır girin...

Hepinize ailenizle birlikte sağlıklı sıcacık bir kış geçirmenizi dilerim.

FATİH TEKNİK

"Kombi Servis"

Adres: Esentepe Mahallesi Polatkan sokak. No:10/B NEVŞEHİR

GSM: 0 546 483 47 06

Doğal Gazı Güvenle Kullanmak İçin;

  1. Herhangi bir acil durumda 187 doğal gaz acil hattını arayın.
  2. Soba, kombi ve ocak gibi cihazların bulunduğu kapalı alanlarda açılmış olan 150 cm² kesitli havalandırma menfezlerini kesinlikle kapatmayın.
  3. Bacalı cihazları banyoya, yatak odalarına yerleştirmeyin. Bu tip cihaz bulunan yerlerde uyumayın.
  4. İstenmeyen durumlar yaşamamak için yakıcı cihazlarınızın baca ve emniyet sensörünü iptal etmeyin.
  5. Açık balkonda kullanılacak hermetik cihazları, havalandırılmış koruyucu bir kutu içinde muhafaza edin ve radyatör gidiş-dönüş borularının izolasyonunu yaptırın. Kapalı balkonda çalıştırılan açık yanmalı veya bacalı cihazlar için havalandırma menfezi açtırın.
  6. Hermetik veya bacalı cihaz bacalarında değişiklik için yetkili servis desteği alın ve orijinal yedek parça kullanın.
  7. Gaz dedektörlerini ve gaz alarm cihazlarınızı belirli aralıklarla kontrol ettirin.
  8. Tesisatta yapılacak değişiklikleri sertifikalı firmalara uygulatın. Dağıtım şirketini işlemler konusunda bilgilendirin.
  9. Güvenli tüketim için doğal gaz tesisatı, yakıcı cihazlar ve bacalarınızı yılda bir defa yetkili firmalara kontrol ettirin.
  10. Tesisatınızın daha uzun ömürlü ve güvenli olması için tesisat borularınızı boyatın.