Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün üst yönetim organı olan ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin başkanlığında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan karar uyarınca atama süreciyle ilgili tüm işlemleri tamamlanan Doç. Dr. İlhan Güllü’nün İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı ‘Profesör’ kadrosuna ataması yapıldı.

Ataması yapılan Prof. Dr. İlhan Güllü’ye yeni ünvan ve görevinin hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, kendilerine başarılı çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Aktekin, “Nitelik ve nicelik açısından Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan ve ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak,  belirlediğimiz hedefler doğrultusunda akademik kadromuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda üniversitemizin farklı akademik birimlerinin profesör kadroları için başvuruda bulunduğumuz Yükseköğretim Kurulu (YÖK), başvurumuz üzerine yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonucunda kadro tahsisi taleplerimizi olumlu karşıladı. Biz de YÖK tarafından verilen kadro dâhilinde bir profesörümüzün daha atamasını gerçekleştirdik.

Ben bu vesileyle üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı’na atamasını gerçekleştirdiğimiz Prof. Dr. İlhan Güllü’ye, şahsım ve üniversitem adına görevinin hayırlı olmasıyla birlikte özverili çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.