Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları’ kapsamında Kayserili üniversite adayı gençlerle buluştu.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin dönem başkanlığını yaptığı ve NEVÜ’nün de üyesi olduğu Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından 05 Mayıs - 26 Mayıs 2023 tarihlerinde Kayseri, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Malatya, Elazığ, Erzincan, Sivas, Tokat ve Amasya illerinde düzenlenecek olan ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları’nın ilki Kayseri’de düzenlendi. Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüs Mariana Molu Anfi Tiyatrosu’nda düzenlenen fuarın açılışına; Anadolu Üniversiteler Birliği dönem Başkanı aynı zamanda Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, Anadolu Üniversiteler Birliği’ne üye üniversite rektör, rektör yardımcıları, protokol üyeleri, üniversite adayı öğrenciler ve aileleri ile davetliler katıldı.

NEVÜ Tanıtım ve Tercih Standına Yoğun İlgi

NEVÜ’nün ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nda açtığı tanıtım ve tercih standı, üniversite adayı gençler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü.

NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Toprak Keskin, Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Tayyibe Işıl Doğan ve alanında uzman personelle fuarda yerini alan NEVÜ, 2023 YKS sonuçlarının açıklanmasını takiben üniversite tercihinde bulunacak gençlere ve ailelerine Nevşehir merkez yerleşke ile birlikte ilçelerdeki toplam 8 kampüste; 10 Fakülte, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokul, 4 Enstitü, 19 Araştırma Merkezi, 57 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu bulunan, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu, geniş ölçekli bölüm ve programları, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları, sosyal tesisleri ve barınma olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.