Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Osman Süslü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Berat Kandili; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin ve nefret duygularını aşma zamanıdır. Berat gecesi hayat yolculuğumuzun en bereketli duraklarından biridir. Bu gece bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür imkânı kazandıran bir fırsattır.

Kandiller birlik, beraberlik ve manevi duygularımızın arttığı; arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkanı sağlayan gecelerdir. Kandil geceleri, feyziyle sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi iklimiyle gönüllerimizi de aydınlatarak zihinlerimizi berraklaştırmaktadır.

Bu mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygıyı arttıran bu mübarek geceler, aynı zamanda manevi güç kazanmaya fırsat sağlayan önemli gecelerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandili’nin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gece vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının daha da güçlenmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Berat Gecesini tebrik ediyorum. Bu gece de yapacağımız duaların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.