banner461

Açıkgöz'den ‘Hicri Yılbaşı’ kutlama mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

banner15
Açıkgöz'den ‘Hicri Yılbaşı’ kutlama mesajı
20 Ağustos 2020 Perşembe 17:33

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Hicri yılbaşı ile ilgili yayınladığı mesajında bütün İslam aleminin yeni yılını kutladı.

Muharrem Ayı ve Hicri Yılbaşı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Hicri yılbaşı ile başlayan yeni yılın İslam aleminde süre gelen kan, gözyaşı ve şiddet olaylarının dinmesine vesile olmasını isteyerek, sağlık, huzur, barış ve mutluluk içerisinde geçmesini diledi.

“Müslümanlar için bir milat olan hicret; Allah’a ve O’nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberine HZ.Muhammed (S.A.V.) ‘a gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur. Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfa açmıştır. Hz. Ömer’in halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz. Ali’nin teklifiyle hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır. O günden itibaren de İslam âleminde 1 Muharrem hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul görmüştür. Hicret, Allah rızası için; anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü; Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır. Öyle ki tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır. Hicret, Allah yolunda fedakârlığın, yardımlaşmanın kardeşliğin zirvesidir.

Bu duygu ve düşünceler ile Milletimizin, değerli Nevşehirli hemşerilerimizin ve tüm İslam Âleminin 1442 hicri yeni yılını ve Muharrem ayını en kalbi duygularımla tebrik eder, yeni yılın hanelerimize bereket, memleketimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah (C.C)’dan niyaz ederim. ” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.