9-10 Mart 2024 tarihinde Türkiye’de bir ilk olan Dünya SnowCross Şampiyonası Kayseri de düzenlendi.

İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı düzenlenen şampiyonanın tanıtım fragmanında Kapadokya bölgesinin kullanılıp Kapadokya isminin geçmemesini art niyet olarak adlandırdı. 

İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı "Dünya çapında bir organizasyonda Kapadokya’ya ait görsellerin kullanılıp Nevşehir adının geçmemesini bırakın Kayseri’ye aitmiş gibi tanıtılması son derece artniyetli bir yaklaşımdır"dedi.

Arı "Hem devlet televızyonunda yayımlanan hemde Sayın Kayseri Valisinin bu paylaşımı  göz göre göre yapmış olması ve bu yanlışın düzeltilmesi adına Nevşehirli siyasilerin herhangi bir girişimde  bulunmaması bu şehrin sahipsizliğini yine ortaya çıkardı."dedi.

İYI Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Arı sosyal medya platformlarından bır video paylaşarak bu hatadan dönülmesi gerektiğini ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti:  "Kayseri’nin tanıtım videosunda baştan sona Nevşehir olmasına rağmen Nevşehiri anmamak hatta ve hatta Kayseri'ye aitmiş gibi görüntülerin servis edilmesi bu şehrin hiçbir yetkilisinden ses çıkmaması sahipsiz olduğunu göstermektedir. Ama unutmasınlar ki Kapadokya’nın ta kendisidir Nevşehir.Az kaldı" ifadelerini kullandı.