Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)  Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk gününde Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin katılımlarıyla ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Uyum Etkinliği Programı’ düzenlendi. Programda; Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen ve Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan,  öğretim elemanları ile öğrenciler hazır bulundu.

Program Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren’in açılış konuşmalarıyla başladı. Deviren konuşmasında Diş Hekimliği Fakültesi olarak yeni-eğitim öğretim yılına yönelik planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aktekin Öğrencilerle Deneyim Paylaşımında Bulundu  

Öğrencilerin NEVÜ’yü tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, kendileriyle eğitim öğretim hayatına dair deneyim paylaşımında bulundu.  

Aktekin, “Bugün başlayan yeni eğitim-öğretim yılımızın başta siz öğrencilerimiz olmak üzere üniversitemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Unutmayın ki üniversiteler sadece eğitim veren ve belli alanlarda bireyler yetiştiren birer kurum değil, aynı zamanda farklı şehirlerden ve kültürden gelen bireyleri kaynaştırarak bilgi ve tecrübelerin paylaşımına vesile olan sosyal alanlardır. Üniversitemizin bulunduğu şehir de sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleriyle sizlerin sosyo-kültürel olarak gelişimlerinize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde 59 öğrenci kulübü ile 12 öğrenci topluluğumuz bulunmakta ve sosyal-kültürel anlamda güzel ve başarılı çalışmalar yürütmekte. Yeni arkadaşlıklar ve tecrübeler edinmek isteyen öğrencilerimiz bu kulüp ve topluluklara üye olabilir veya düzenledikleri etkinliklerden faydalanabilirler” dedi.

Rektör Aktekin: Üniversitemize ve Şehrimize Modern Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi’ni Kazandırıyoruz

NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin uygulama alanlarıyla birlikte örnek Diş Hekimliği Fakültelerinden birisi olduğuna vurgu yapan Aktekin, inşaat aşamasında olan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi‘nin tamamlanması ile de Türkiye’nin en modern ve donanımlı fakülte ve hastanesini üniversiteye ve şehre kazandıracaklarını söyledi.

Aktekin, “2021-2022 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayan Diş Hekimliği Fakültemizde şu anda toplam 219 öğrencimiz ve 16 akademik personelimiz bulunmakta. Üniversitemize ve şehrimize ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ hizmetlerini sunabilmek adına da üniversitemiz bünyesinde ‘Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi’nin yapımı hızla devam ediyor.

4500 m2 alanı Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Bloğu ve 9000 m2’si ise Diş Hastanesi olmak üzere toplam 13500 m2 olacak şekilde planlanan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanemizin Eğitim Bloğu kısmında konferans salonu, siz öğrencilerimiz için derslikler, uygulama laboratuvarları ile akademik ve idari personellerimiz için çalışma ofisleri yer alacak. 13500 m2’lik alanının 9000 m2’sini kapsayacak olan ve içerisinde 89 diş ünitesi,  8 yatak kapasitesi,  8 Anabilim Dalı Başkanlığı, nöbet polikliniği, lokal ameliyathane ve yataklı servis ile modern teknolojinin tüm imkanlarının yer alacağı Uygulama Hastanesi kısmı ise gün içerisinde 500 hastaya alanında uzman bir ekiple sadece nicelik değil nitelik yönünden de kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmeti verecek. Böylelikle Türkiye’nin en modern ve donanımlı fakülte ile hastanesini üniversitemize ve şehrimize kazandırmış olacağız” dedi.

NEVÜ Ağız ve Diş Sağlığı Alanında Hizmete Başlayacak

Rektör Aktekin üniversite olarak Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin 28 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde ağız ve diş sağlığı alanında hizmet verebilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli ruhsat ve faaliyet izin belgelerinin alındığını ve Sosyal Güvenlik Kurulu Başkanlığı ile yapılacak olan anlaşma ile hasta kabulüne başlamayı planladıklarını söyledi.

Rektör Aktekin’in konuşmalarının ardından Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat İçen ‘Diş Hekimliği Fakültesi eğitim-öğretim işleyişi ve müfredatı’,  Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Kevser Kurt Demirsoy ‘NEVÜ ve Diş Hekimliği Fakültesi tanıtımı’, Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Şevval Öztoprak ve yönetim kurulu üyesi Eylem Konur ise ‘Diş Hekimi Topluluğu’ hakkında sunumda bulundu.  

Aktekin İncelemelerde Bulundu

Öğrencilerle bir süre görüşerek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Rektör Aktekin program sonunda ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.